[address]

(+371) 264-07-007

DĀRZCIEMA IELA 58, RĪGA, LV-1073, LATVIJA

Viss, kas ir jāzina par vasaras riepu maiņu uz ziemas riepām.

Katrs autobraucējs cenšas uzturēt savu automašīnu labā stāvoklī, kā arī regulāri veikt tehniskās apkopes. Autobraucēja dzīvē noteikti pienāks brīdis, kad būs jānomaina riepas. Joprojām daudziem vēl nepieredzējušiem automašīnu īpašniekiem būs aktuāls jautājums — kad vislabāk nomainīt automašīnai vasaras riepas uz ziemas. Visu nepieciešamo informāciju Jūs uzzināsiet šajā rakstā.

Riepu nomaiņas nepieciešamība.

Riepu nomaiņas nepieciešamība ir svarīgs punkts jebkuras automašīnas ekspluatēšanas laikā. Ziemā asfaltu parasti klāj sniega vai ledus garozas kārta. Šādos apstākļos ievērojami palielinās bremzēšanas ceļa garums, tā pat kā samazinās automašīnas vadāmība. Šeit noteikti jāizmanto ziemas riepu komplekts, kas īpaši paredzēts izmantošanai salā un sniegā, taču vispirms ir jāsaprot, kur ir atšķirība.

Ziemas riepas: galvenās atšķirības no vasaras riepām.

Tirgū vienmēr var atrast divu veidu riepas: vasaras un ziemas. Ne katrs autovadītājs var noteikt, kāda veida riepas atrodas viņam priekšā. Galvenās ziemas riepu atšķirīgās iezīmes ir:

 • Pirmā vizuālā atšķirība ir dziļāka protektora daļa. Tas ir nepieciešams labākai saķerei, braucot sniegā.
 • Ziemas riepai, kā likums, ir pilnīgi simetrisks protektora raksts. Vasarā tas ir asimetrisks, skaņas izolācijas palielināšanai.
 • Bieži vien ziemas riepām ir īpaši metāla radzes. Tās nodrošina labāku saķeri apstākļos, kad uz ceļiem ir apledojums.
 • Ziemas riepām ir īpašs sastāvs, kas ļauj saglabāt gumijas elastību pat mīnuss grādu temperatūrā. Riepas mīkstums garantē labāku vadāmību.

Šīs pazīmes ļaus jums viegli noteikt riepu veidu.

Kad ir jāveic riepu nomaiņa.

Tiesiskajā regulējumā nav precīza laika, kurā būtu nepieciešams veikt riepu maiņu, tomēr ir noteikts, ka ziemas riepām obligāti ir jābūt laika periodā no 1.decembra līdz 1.martam. Konkrēta brīža izvēle, kad riepas nomainīt pret ziemas riepām, pilnībā gulstas uz vadītāja pleciem. Laika apstākļi ir diezgan maldinoši, tāpēc ar pirmo vieglo sniegu autobraucēji steidz mainīt riteņus, tomēr nevajadzētu darīt to pārāk agri. Ziemas riepas nav universālas, tāpēc tās ir piemērotas tikai zemām temperatūrām.

Braukšana ar ziemas riepām siltā laikā ir ļoti apgrūtinoša. Autovadītājiem var rasties vairākas problēmas, jo īpaši:

 • Automašīna ir slikti vadāma pie liela ātruma.
 • Zema bremzēšanas efektivitāte.
 • Paaugstināts riepu troksnis.
 • Jūtama degvielas patēriņa paaugstināšanās.

Galvenais indikators, uz kura balstīties, ir temperatūra. Ja temperatūra stabili saglabājas zem +5 — +7 grādiem pēc Celsija, varat mainīt uz ziemas riepām. Turklāt, ja temperatūra pazeminās līdz -5 grādiem, braukt ar vasaras riepām ir ļoti nedroši. Ieteicama steidzama riepu nomaiņa.

Kas notiks, ja nenomainīt riepas?

Ir vērts atzīmēt, ka sezonāla riepu nomaiņa ir jūsu drošības atslēga. Braukšana ar vasaras riepām ziemā var izraisīt ceļu satiksmes negadījumu. Jūs apdraudat ne tikai savu, bet arī citu ceļu satiksmes dalībnieku dzīvību. Zaudēt automašīnas kontroli ir ļoti vienkārši, savukārt apturēt to būs daudz grūtāk.

Spilgts piemērs ir skaitļi, kas parāda bremzēšanas ceļu atkarībā no uzstādītajām riepām. Sniegam ar sākotnējo ātrumu 50 kilometri stundā ziemas riepām šis skaitlis ir 31-35 metri. Vasaras riepām ar tādiem pašiem nosacījumiem bremzēšanas ceļš ir 62 metri. Uz ledus šie skaitļi palielinās par 10–15 procentiem. Ja rodas bīstama situācija, jūsu reakcija var jums nepalīdzēt, ja riepas nedara savu darbu.

Arī nepieciešamību lietot ziemas riepas atbalsta likumi. Atbilstošajā projektā noteiktas prasības, saskaņā ar kurām no 1.decembra līdz 1.martam ir stingri aizliegta transportlīdzekļu vadīšana ar vasaras riepām. Par braucienu ar nolietotām ziemas riepām ir paredzēts arī naudas sods. Tādējādi naudas soda draudi ir lieliska motivācija nomainīt riepas.

Pastāv arī ekonomisks ieguvums. Riepas bez dziļa protektora un radzēm slīd ievērojami biežāk. Tas nozīmē, ka automašīna patērēs vairāk degvielas. Patēriņa pieaugums ir 10–12% uz 100 kilometriem. Ja katru dienu dodaties ceļojumos visu ziemu, pārmaksātā degvielas summa būs jūtama. Šī iemesla dēļ ir diezgan saprātīgi iegādāties ziemas riepu komplektu.

Tāpat visu gadu lietojot vasaras riepas, paātrinās to nodilumu. Citiem vārdiem sakot, vadītājam būs regulāri jāatjaunina riepas, nemaz nerunājot par iespēju saņemt naudas sodu un iekļūt ceļu satiksmes negadījumā.

Riepu maiņa: kas ir jāzin.

Likums paredz pilnīgu riepu nomaiņu visiem četriem riteņiem. Riepu ar dažādu protektoru izmantošanu var izraisīt virziena nestabilitāti, kā arī sliktu saķeri. Ja jūs dzīvojat lielā pilsētā, kur regulāri tiek tīrīts sniegs un ir asfaltēti ceļi, tad parastās ziemas riepas jums būs piemērotas. Braukšanai pa sniegu un ledu ir vērts iegādāties versiju ar radzēm.

Veikt riepu maiņu Jūs varat vienā no trim veidiem:

 • Patstāvīgi. Process ir diezgan sarežģīts, bez noteiktām zināšanām un prasmēm parasts autovadītājs netiks galā.
 • Sazinieties ar specializētu autoservisu. Šis ir labākais risinājums, jo tas ir diezgan lēts un ātrs.
 • Iegādāties diskus ar nepieciešamām riepām. Šis prieks nav lēts, taču gandrīz katrs autobraucējs varēs veikt uzstādīšanu patstāvīgi.

Kur un kā uzglabāt vasaras riepas.

Lai aizsargātu riepas pret ārēju piesārņojumu, varat izmantot īpašus pārvalkus vai plastikāta maisiņus. Galvenais noteikums ir tīras un pilnīgi sausas gumijas iesaiņošana. Tā pat cieši neaizveriet pārsegus, jo tas var izraisīt kondensāta veidošanos.

Optimālais riepu uzglabāšanas rādītājs ir:

 • Tiešas saules gaismas trūkums.
 • Temperatūra nav augstāka par 25 grādiem pēc Celsija.
 • Mitrumam jābūt diapazonā no 50 līdz 80 procentiem.
 • Putekļu un netīrumu trūkums telpā.

Šo noteikumu pārkāpšana var izraisīt mikroplaisas, kas galu galā noved pie pilnīgas gumijas plīsuma. Vislabākais glabāšanas variants ir sausa un tīra betona vai ķieģeļu garāža. Uzglabāšana pieliekamajā vai pagrabā ar iepriekšminētajiem indikatoriem ir atļauta. Jūs nevarat uzglabāt riepas uz balkona zem nojumes, jo tas radīs nelabvēlīgas sekas.

Secinājumi.

Ziemas riepu nomaiņa nav tikai valsts uzstādījums, bet arī nepieciešamība. Tieši no tām ir atkarīga jūsu drošība uz ceļa. Netaupiet līdzekļus pirkumam, vienmēr izvēlieties augstas kvalitātes ziemas riepas, tad jums nebūs problēmu uz ceļa.

ZVANI, PIERAKSTIES UN BRAUC DROŠI! — 26407007

Комментарии закрыты.